Usuwanie zmarszczek

 

Skóra – zwykle myślimy o niej jedynie jako o lustrze, które odbija nasz styl życia, pokazując na zewnątrz to, co mamy w środku. W rzeczywistości, jest ona wskaźnikiem zdrowia emocjonalnego, związanego z czynnikami zewnętrznymi, które oddziałują na nasze wnętrze. Kiedy skóra wygląda dobrze, czujemy się świetnie, a kiedy jej stan się zmienia, wraz z nim może zmieniać się nasze samopoczucie.

Znajdź odpowiedni zabieg dla swojej skóry, aby jej wygląd odpowiadał Twoim potrzebom i abyś mogła pokazać na zewnątrz, swoje prawdziwe wnętrze.

W zależności od potrzeb i pożądanego efektu, lekarz dobiera odpowiedni preparat.

Preparaty Juvederm, dzięki swojej delikatnej konsystencji, łatwo podaje się do wnętrza skóry, zapewniając jej naturalny wygląd.

Zastrzyki Juvederm są minimalnie inwazyjnymi zabiegami estetycznymi, charakteryzują się krótkim okresem regeneracji po zabiegu, który na krótko przerywa codzienne czynności. Juvederm to gama preparatów wypełniających do twarzy. Lekarz wstrzykuje preparat przy użyciu ultracienkiej igły, wypełniając linie i zmarszczki, a także subtelnie zwiększa objętość skóry. Preparaty te wiążą wodę. W zależności od rodzaju zabiegu i użytego preparatu rezultaty mogą utrzymywać się nawet przez 18 miesięcy. Preparaty Juvederm zawierają w swoim składzie lidokainę, będącą środkiem znieczulającym, dzięki któremu zabieg jest bardziej komfortowy.

Zabiegi z użyciem preparatów Juvederm poprawiają wygląd twarzy poprzez: 

 • Rewitalizację – zmniejszają, oraz wygładzają linie, zmarszczki i fałdy skóry nadając jej świeży
  i bardziej promienny wygląd
 • Lifting – przywracają utraconą objętość policzków, podbródka zapewniając delikatny efekt liftingujący
 • Korektę konturów – subtelnie korygują kontury ust i rysy twarzy

 

Kolejną możliwością jest preparat, który hamuje aktywność mięśni mimicznych, poprzez blokowanie przechodzenia bodźców nerwowych do drobnych mięśni twarzy.

Iniekcja preparatu to niechirurgiczna, prosta metoda, pozwalająca wygładzić głębokie bruzdy pomiędzy brwiami, na czole, oraz drobne zmarszczki mimiczne wokół oczu. Likwiduje istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowym, a wyraz twarzy się nie zmienia. Zabieg trwający ok. 10 minut, jest bezbolesny. Działa tylko w miejscu aplikacji. Efekt utrzymuje się do około sześciu miesięcy po pierwszym zabiegu.

Postępowanie po zabiegu:

 • przez 24h po zabiegu unikać pocierania i masowania miejsc, w które wstrzyknięto preparat
 • delikatnie oczyścić skórę twarzy, bez pocierania jej, wieczorem w dniu zabiegu
 • powstrzymać się od pochylania, wysiłku fizycznego ( np. wizyty w siłowni lub zajęć fitness)
 • należy unikać wahań termicznych – przez pierwsze 48 h nie korzystamy z sauny, łaźni parowych, solarium

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić:

 • zasinienia w miejscu iniekcji
 • mały, przejściowy obrzęk
 • zaczerwienie z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji
 • ból w miejscu iniekcji

Zabiegi wykonuje dr hab.n.med. Bożena Dziankowska – Bartkowiak