Skleroterapia piankowa
W Beuty Cetrum Estetyki wykonujemy małoinwazyjne leczenia żylaków z wykorzystaniem światła lasera, chemicznej skleroterpii lub klasyczne zabiegi takie jak, miniflebektomia. Sposób leczenia dobierany jest indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania choroby, jej zasięgu oraz obciążeń związanych z współistnieniem innych chorób.
W gabinecie wykonujemy zabiegi skleroterapii piankowej jako samodzielną procedurę głównie do leczenia żylaków o mniejszej średnicy:
- teleangiektazji (pajączki)
- wenulektazji
- żył siatkowatych
- żylaków nawrotowych
W trakcie procedury zwykle wykorzystywany jest specjalny podświetlacz naczyniowy lub aparat USG. Zabieg cechuje się dużą skutecznością, dobrym efektem kosmetycznym oraz nieznacznym bólem w trakcie jego trwania.
Przebieg zabiegu:
Proponowana metoda obliteracji żył powierzchownych z wykorzystaniem środka chemicznego inaczej zwana skleroterapią piankową polega na wstrzykiwaniu do żylaków leków w postaci piany ( lek wymieszany z powietrzem ), których zadaniem jest trwałe ich zamknięcie (obliteracja). Tą metodę leczenia obliteracyjnego można stosować do zamykania żylaków i głównych pni żył powierzchownych (żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej). Obliterację głównych pni żył powierzchownych należy wykonywać pod kontrolą badania ultrasonograficznego. Żyły o mniejszej średnicy mogą być obliterowane pod kontrolą oświetlacza naczyniowego lub bez wykorzystania specjalistycznej aparatury, a jedynie pod kontrolą wzroku osoby wykonującej zabieg. Zabieg skleroterapii piankowej żylaków w większości przypadków wykonywany jest bez znieczulenia.
Po zabiegu niezbędna będzie wizyta kontrolna oraz stosowanie pończochy przeciwżylakowej o II stopniu ucisku przez 4 tygodnie. Szwy zdejmuje się zwykle po 7 dniach od wykonania procedury.
Przeciwwskazania:
- Alergia na środki obliterujące
- Aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj)
- Czynna infekcja skóry
- Skłonnosć do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych
- Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
- Padaczka
- Choroby nowotworowe
- Nieuregulowana cukrzyca
- Zakażenie wirusowe: HIV, WZW
- Czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina)
- Ciąża i karmienie piersią