Mezoterapia igłowa
Siła substancji aktywnych
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem medycyny estetycznej, który ma na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących za pomocą śródskórnych lub podskórnych wstrzyknięć. Iniekcji dokonuje się przy użyciu strzykawki lub automatycznego pistoletu do mezoterapii. W naruszonej przez nakłucia skórze dochodzi do silnego pobudzenia wszystkich procesów naprawczych, co znacząco wpływa na kondycję skóry. Jednocześnie dzięki nakłuciom substancje aktywne dużo efektywniej wnikają głęboko w warstwy skórne.
Mezoterapia igłowa regeneruje, ujędrnia, spłyca zmarszczki i redukuje niedoskonałości. Zabieg może być wykonywany na niemal każdym obszarze ciała, jednak do najbardziej popularnych okolic należą: twarz ( szczególnie okolica oka ), szyja, dekolt, dłonie i owłosiona skóra głowy. Do zabiegu używa się różnych substancji aktywnych, np. pochodzenia roślinnego i leków. Można je stosować pojedynczo lub w formie koktajli.
W Beauty Centrum Estetyki stosujemy dwa rodzaje koktajli:
Maeselle Shine Eyes ( substancje aktywne: glicyna, prolina, mannitol, kwas liponowy, glutation, peptydy)- rewitalizacja okolicy oczu
Dermaheal HL ( połączenie 4 peptydów biomimetycznych, 13 witamin, 24 aminokwasów, 5 minerałów, 4 koenzymów, 4 kwasów nukleinowych )- stosowany do skóry głowy
AcHyal ( nieusieciowiony kwas hialuronowy )
Zabiegi mezoterapii mają bardzo szerokie zastosowanie:
- rewitalizacja, poprawa nawilżenia, gęstości, jędrności i elastyczności skóry
- profilaktyka przeciw powstawaniu i pogłębianiu się zmarszczek ( anti-ageing )
- leczenie łysienia i wypadania włosów
- redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu na udach, brzuchu i pośladkach
- usuwanie blizn ( również potrądzikowych )
- redukcja przebarwień
Zabieg odbywa się przy miejscowym użyciu maści znieczulającej ( oprócz okolicy owłosionej skóry głowy ), dlatego też proces jest niemal bezbolesny. Niektórzy pacjenci z niską tolerancją na ból mogą odczuwać lekki dyskomfort. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta, mogą się również pojawić ślady i siniaki poiniekcyjne.
Zaleca się przeprowadzanie zabiegów w serii, np. co 2 tygodnie przez dwa miesiące, a potem dla podtrzymania efektu co 2-3 miesiące przez pół roku.
Przeciwwskazania:
- ciąża i okres karmienia piersią
- alergia na którykolwiek ze składników preparatów
- nieuregulowana cukrzyca
- choroby skóry lub przerwana ciągłość nabłonka w planowanym miejscu zabiegu
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych
- skłonność do bliznowców
- choroba nowotworowa