Leczenie nietrzymania moczu

2100,-
pierwszy zabieg
1250,-
zabieg uzupełniający

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Zabieg wykonuje lek. Olga Pietrzak – lekarz ginekolog

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu (Incontilase) jest to nieablacyjna, fototermiczna metoda obkurczania i napięcia pochwy.

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, efektem tego jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej.

Wiązka lasera stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, prowadząc do ich namnażania. Powoduje to wzmocnienie powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy i obszaru ujścia cewki moczowej. Efektem tego jest zwiększenie i obkurczenie napięcia tkanek, a także zmniejszenie kąta nachylenia i przywrócenia normalnej funkcjonalności cewki moczowej.

Zabieg nie wymaga znieczulenia- jest bezinwazyjny i bezbolesny. Pacjentka może wrócić bezpośrednio po zabiegu do codziennego życia.

Pierwsze efekty można zauważyć po około 30-40 dniach, czyli po okresie niezbędnym do regeneracji włókien kolagenowych. Efekty zabiegu uzależnione są od stopnia nasilenia objawów wysiłkowego nietrzymania moczu oraz od wieku pacjentki i mogą utrzymywać się przez wiele lat lub do następnego ewentualnego porodu. Skuteczność zabiegu u pacjentek w okresie menopauzalnym jest w znacznym stopniu zależny od stosowania dodatkowej terapii w postaci farmakologicznej oraz fizykoterapeutycznej.

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu niezbędne jest wykonanie badań:

  • badanie cytologiczne kanału i tarczy części pochwowej szyjki macicy ( badania ważne do 3 msc. )

    Badanie może być wykonane w trakcie konsultacji przed zabiegiem.

Przeciwwskazania
  • Miesiączka
  • Aktywne infekcje pochwy, dróg moczowych
  • Nieuregulowana cukrzyca
  • Choroba nowotworowa