Leczenie nadpotliwości

od 1600,-
Pojedynczy zabieg

Nadmierna potliwość może dotykać różne obszary ciała. Powodem tej dolegliwości może być zarówno podłoże genetyczne, jak również wrodzona nadwrażliwość gruczołów potowych pojawiająca się w specyficznych sytuacjach, przede wszystkim w czasie wysiłku fizycznego, ale także w stresujących sytuacjach, zmianie temperatury zewnętrznej, czy po spożyciu kawy, herbaty lub alkoholu. Leczenie nadpotliwości  możliwe jest m.in. w obszarz dłoni, stóp oraz pach.

Podawany prepart powoduje blokadę działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. Proces ten zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6 – 12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane.

Zabieg polega na wykonaniu licznych drobnych nakłuć w obszarze skóry, gdzie występuje nadmierna potliwość. Do zabiegu używa się bardzo cienkiej igły jednorazowej, a nakłucia wykonuje się w odległości około 1 centymetra od siebie. Przed nakłuciami skórę można znieczulić specjalną maścią.

Zaczerwienienia po nakłuciach znikają szybko a zamierzeny efekt zabiegu widoczny jest już po kilku dniach i utrzymuje się od kilku miesięcy do około roku. Badania wskazują, że u większosći pacjentów ilość wydzielanego potu zmniejsza się o około połowę.

Po wygaśnięciu efektów terapii możliwe jest przeprowadzenie kolejnej sesji.

Przeciwwskazania
  • miejscowe infekcje skóry
  • zaburzenia krzepnięcia
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego
  • nadwrażliwość na kompleks neurotoksyny lub na którykolwiek ze składników leku
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych, powodujących relaksację mięśni
  • stosowanie aminoglikozydów, D-penicylamina, cyklosporyna, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna
  • ciąża i okres karmienia piersią