Leczenie łysienia skóry głowy

Sezonowo, a także pod wpływem stresu i chorób ( np. łysienie androgenowe, łysienie plackowate ) włosy stają się rzadsze, tracą koloryt i są osłabione. Ich zła kondycja sprzyja nadmiernemu i szybszemu wypadaniu. W Beauty Centrum Estetyki stosujemy dwie metody leczenie łysienia skóry głowy:

  1. Mezoterapia Igłowa skóry głowy
180,- zł
zabieg

Mezoterapia skóry głowy jest bardzo skuteczną metodą w profilaktyce wypadania włosów. Specjalnie przygotowane koktajle substancji odżywiających włosy powodują, że następuje regeneracja struktury włosa, zostaje zahamowany proces wypadania i powoduje odrastanie włosów.

Skuteczną odpowiedzią na te problemy jest mezoterapia igłowa preparatem Dermaheal HL, jest to produkt do mezoterapii igłowej, w skład którego wchodzą 56 aktywnych składników. Unikalny zestaw komponentów, bogaty w odpowiednio dobrane peptydy, działa stymulująco i odżywczo na komórki skóry głowy – wzmacnia i odbudowuje cebulki włosowe, co w efekcie doprowadza do zatrzymania procesu wypadania włosów, a następnie do odzyskania przez nie gęstości i zdrowego blasku.

Częstotliwość zabiegów:

Zaleca się przeprowadzenie całej kuracji, na którą składają się minimum 4 sesje w odstępach co 7-10 dni, a następnie 2-3 sesje podtrzymujące. Jednak o ilości zabiegów i częstotliwości decyduje lekarz wykonujący zabieg.

Zabieg wykonuje dr hab. n. med. Bożena Dziankowska-Bartkowiak –  specjalista dermatolog

13692602_1180274002015298_6178224671316842171_n

2. Mezoterapia Osoczem bogato-płytkowy

400,-zł- 600,- zł
Zabieg

Jest to preparat krwiopochodny, który uzyskujemy w procesie odwirowania krwi pobranej od pacjenta. Trudno sobie wyobrazić bardziej naturalny i bezpieczny preparat. Zawiera on dużą ilość płytek krwi i czynników wzrostu. W medycynie używany jest do stymulacji procesów regeneracyjnych, przyśpieszania procesów gojenia ran. Wskazania medyczne do jego stosowania to: urazy mięśni, stawów, ścięgien i więzadeł, choroba zwyrodnieniowa stawów, złamania, brak zrostów, a także przyśpieszenie gojenia tkanek miękkich. Jak łatwo zauważyć, są to cechy pożądane w zabiegach odmładzania i regeneracji skóry. W szczególności w zabiegach powstrzymujących łysienie i indukujących powrót wzrostu włosów.

Częstotliwość zabiegów:

Zaleca się przeprowadzenie całej kuracji, na którą składają się 3 sesje w odstępach miesięcznych, a następnie powtórzyć zabieg raz na pół roku/na rok. Jednak o ilości zabiegów i częstotliwości decyduje lekarz wykonujący zabieg.

Zabieg wykonuje dr n. med. Marcin Pełka – specjalista dermatolog

Przeciwwskazania
  • choroby krwi
  • nie wyrównana cukrzyca
  • nowotwory
  • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna)