Terapie łączone antiaging

Terapie łączone to połączenie kilku zabiegów przy jednym spotkaniu lub rozłożone w czasie tak, aby uzyskać optymalny efekt.

Proces starzenia się skóry jest wieloetapowy. Nadmierna suchość skóry powoduje utratę dotychczasowej elastyczności. Pierwsze zmarszczki mimiczne przeradzają się w głębsze dynamiczne, a wydzielanie melaniny następuje w sposób niejednolity, czego wynikiem są zmiany barwnikowe. Pogarsza się aktywność włókien kolagenowych i elastynowych oraz krążenie we włośniczkach ulega zmianie, czego wynikiem jest duża kruchość naczyń włosowatych.

Jednym ze sposobów działania anti- aging jest termiczne podrażnianie włókiem kolagenu i elastyny oraz pobudzanie fibroblastów. Podgrzewanie struktur tkanki łącznej skutkuje kurczeniem się włókien kolagenowych, co w efekcie zagęszcza skórę zwiększając jej napięcie i elastyczność. Pobudzane fibroblasty wzmagają produkcję kolagenu, co pogłębia efekt liftingu. Powyższe efekty dają urządzenia opierające się na działaniu fal radiowych oraz lasera.

Techniki związane z laseroterapią doskonale nadają się na do stosowania dla osób, które szukają alternatyw dla zabiegów z wypełniaczami.

Należy pamiętać, że wykonywanie zabiegów odmładzających, zapobiegających starzeniu się skóry, liftingujących zawsze powinny łączyć się z dostarczaniem skórze właściwej substancji czynnych, które wzmocnią i przyspieszą efekt zabiegu także podczas pielęgnacji domowej. Do substancji opóźniających proces starzenia należą peptydy – podstawowy składnik budulcowy wszystkich organizmów żywych. Dzięki cząsteczce mniejszej od białka mogą przenikać do głębszych warstw skóry i działać kierunkowo, stymulując określony proces w skórze. Kolejną substancją aktywną jest naturalny polisacharyd wypełniający przestrzeń międzykomórkową skóry o zdolnościach wiązania wody. Dzięki temu wygładza on powierzchowne zmarszczki, ale głównie zwiększa napięcie i nawilżenie skóry.

Warto w czasie kuracji antiaging zadbać o właściwą pielęgnację skóry, np zabiegami z substancjami czynnymi, jak i zaopatrzyć się w odpowiedni krem do pielęgnacji w domu.

Rodzaje zabiegów:

  1. Termolifting + SMOOTH 

Zabieg wykonywany laserem Fotona, polegający na kontrolowanym podgrzewaniu włókien kolagenowych. Dzięki temu włókna kolagenowe zostają przebudowane, spłycamy drobne zmarszczki i rozszerzone pory, wygładzamy, napinamy, rozjaśniamy skórę. Końcowym etapem zabiegu jest laserowe złuszczenie naskórka.

Zabieg wykonuje Karolina Rykała – kosmetolog / cena zabiegu: 1000 zł

2. Mezoterapia osoczem bogato-płytkowym

Zabieg jest bardzo skuteczny w odmładzaniu skóry, pomaga także w łysieniu androgenowym. Na czym polega jego działanie? W uproszczeniu: w płytkach krwi zawarte są cytokiny, małe cząstki specyficznie oddziałujące na fibroblasty, czyli komórki produkujące kolagen i elastynę. Mezoterapia osoczem przeznaczona polecana jest nawet dla osób młodych, ponieważ jest to jedna z metod pobudzających własne komórki do produkcji kolagenu i elastyny.

Zabieg wykonuje dr n.med.Marcin Pełka / cena zabiegu na twarz: 600 zł

3. Volite

Zabieg z zastosowaniem Juvéderm®Volite jest mało inwazyjny i polega na wstrzykiwaniu preparatu bezpośrednio do skóry w celu poprawy jej nawilżenia i elastyczności, jak również redukcji drobnych zmarszczek. Posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, zapewniając tym samym odpowiednią jędrność i nawilżenie. Nowy preparat w postaci żelu zapewnia poprawę gładkości skóry (brak zmarszczek), nawilżenie i elastyczność, i może zapewnić ten efekt nawet na okres 9 miesięcy już po jednym tylko zabiegu.  Zadaniem zabiegu Juvéderm® Volite to uzyskanie trwałego efektu i eliminacja konieczności częstego powtarzania zabiegu. Juvéderm® Volite można podawać na twarz, szyję i dekolt . Preparat zawiera lidokainę w celu zwiększenia komfortu pacjenta.

Zabieg wykonuje dr hab.n.med.Bożena Dziankowska Bartkowiak / cena zabiegu na całą twarz: 1300 zł

4.  5 x Dermaroller + 1 x CryoLift

Derma Roller tworzy mikroskopijne kanaliki w skórze, umożliwiając głębokie wniknięcie substancji aktywnych, zawartych w mezokoktajlach aplikowanych podczas zabiegu. Mezokoktajle to mieszanki m.in. witamin, aminokwasów i minerałów, które są dobierane do indywidualnych potrzeb i problemów skóry pacjenta. Podczas zabiegu wykonujemy mikronakłucia naskórka, które stymulują procesy regeneracji skóry m.in. namnożenie włókien kolagenowych.

CRYOLIFT opiera się na dobroczynnym działaniu zimna, jest zabiegiem regenerująco – liftingującym, wykonywanym w miejscach narażonych na grawitacyjne starzenie się skóry. Zimno wpływa bezpośrednio na poprawę mikrokrążenia w skórze, a tym samym ułatwia dotlenienie komórek skóry. Szybkie oziębienie danej okolicy wywołuje tak zwany paradoksalny ruch naczyń krwionośnych. Mechanizm ten polega na szybkim skurczu i rozkurczu naczyń krwionośnych

Zabiegi wykonują kosmetolodzy / cena 1000 zł + 1 x CryoLift GRATIS

5. Pelleve

Pellevé w precyzyjny sposób dostarcza energii tkance skórnej dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii fal radiowych stymulujących produkcję kolagenu bez uszkadzania naskórka. W rezultacie widać wyraźną poprawę jakości i wyglądu skóry oraz spłycenie delikatnych i średnich zmarszczek już po pierwszym zabiegu. Nie jest wymagane specjalne przygotowanie do zabiegu, a po nim od razu można wrócić do codziennych obowiązków.

Zabieg wykonuje Karolina Rykała – kosmetolog / cena 1800,zł – jeden bardzo intensywny lifting twarzy