Poznaj usuwanie przebarwień i nie bój się korzystać z oferty!

    Jesteś tutaj:
  • Strona główna
  • Poznaj usuwanie przebarwień i nie bój się korzystać z oferty!

Przebarwienia są częstym powodem kompleksów i dyskomfortu. Osoby borykające się z problemem wstydzą się, a często nawet boją rozebrać na plaży. Jakiekolwiek zmiany skórne nie tylko są dla nich mało estetyczne, ale także mogą źle reagować na kontakt ze słońcem. Kremy z filtrem nie zawsze są rozwiązaniem, dlatego w takich sytuacjach bardzo poważnie trzeba zastanowić się nad zabiegami medycyny estetycznej, do których należy usuwanie znamion.

Czy jest to bezpieczne i bezbolesne? Czy usunięcie przebarwień może wpłynąć na stan zdrowia? Są to najczęściej pojawiające się pytania na forach dyskusyjnych i w grupach tematycznych. Chętnie odniesiemy się do nich w naszym materiale.

Konsultacja i podstawowe badania

Pierwszym etapem jest dermatoskopia. Badanie brzmi bardzo poważnie, lecz jest bezbolesne i szybkie. Specjalista przy użyciu lupy powiększającej ocenia przebarwienia lub zmianę, szukając agresywnych lub niebezpiecznych oznak. Na tej podstawie jest w stanie postawić początkową diagnozę i decyzję w kwestii dalszych czynności.

Gdy lekarz ustali, czy zabieg będzie wykonywany przy pomocy lasera, czy elektorkoagulacji, pozostaje jeszcze pobranie próbki znamion lub przebarwień. W jakim celu? By wykonać badanie histopatologiczne znamion. Dzięki niemu można potwierdzić lub wykluczyć poważniejsze schorzenia, co często ratuje zdrowie lub nawet życie pacjentów.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu:

  • choroby nowotworowe skóry,
  • zakażenia bakteryjne,
  • zakażenia wirusowe,
  • ciąża.