Aktualności

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym w walce z łysieniem

Łysienie dotyczy nie tylko mężczyzn, często również kobiety borykają się z tym problemem. Przyczyn może być wiele – od stresu, przez niewłaściwą dietę, po choroby skóry lub narządów. Oczywiście by walczyć ze skutkami łysienia, trzeba w pierwszej kolejności zlokalizować przyczynę i wyeliminować ją najszybciej jak to możliwe. Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – co dalej?

Otóż nie warto szukać ratunku w kremach i preparatach aptecznych, ponieważ ich skuteczność pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia. Świetnym rozwiązaniem mogą być jednak profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej, np. mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Co, jak i dlaczego – najczęściej pojawiające się pytania

Osocze bogatopłytkowe to bezpieczny i nieinwazyjny preparat, który wytrącany jest z krwi samego pacjenta. Dzięki temu ryzyko odrzucenia środka przez organizm jest niemal niemożliwe.

Mezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu preparatem leczonego miejsca – w tym wypadku skóry głowy. Skuteczność oceniana jest na 90 – 92%. Sesja trwa zwykle 30 minut. Po zabiegu wykonywany jest masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie całej serii mezoterapii igłowej od 5 do 6 zabiegów w odstępach 1 – 2 tygodni. Po skończonej kuracji warto profilaktycznie ponawiać zabieg co kilka miesięcy. Dzięki temu efekty będą dużo bardziej satysfakcjonujące.