Żylaki kończyn dolnych – pozbądź się problemu

    Jesteś tutaj:
  • Strona główna
  • Żylaki kończyn dolnych – pozbądź się problemu

Żylaki są patologiczną zmianą, która negatywnie wpływa na wygląd nóg. Mogą być one również powodem dolegliwości bólowych i dyskomfortu, co negatywnie odbije się na jakości życia. Do niedawna uważano, że medycyna estetyczna zamyka się na zabiegi wyszczuplające i poprawiające wygląd. Obecnie oferuje także nieinwazyjne leczenie żylaków kończyn dolnych (i nie tylko), co poprawi samopoczucie osób dotkniętych problemem.

Żylaki dzielimy m.in. na pniowe, siatkowe i teleangiektazje. Czym różnią się one od siebie? Tego dowiecie się w dalszych częściach!

Jak to się odbywa?

Do najpopularniejszych metod należy obecnie laserowe leczenie żylaków, chemiczna skleroterpia lub miniflebektomia. Która pozycja jest najlepsza? Wszystko zależy od powagi problemu, stanu zaawansowania i indywidualnej sytuacji pacjenta. W czasie konsultacji lekarz wybiera metodę i wspólnie ustala z interesantem szczegóły.

W trakcie zabiegu wykorzystywany jest specjalny podświetlacz naczyniowy lub aparat USG, który gwarantuje bezpieczeństwo i precyzję. Stosowanie narzędzi najwyższej jakości zapewnia komfort pacjentów i maksymalizację efektów przy minimalnym nakładzie czasowym.

Czy zabieg jest bolesny?

Nie. Jeszcze do niedawna zabiegi wspierające walkę z żylakami były dużo bardziej inwazyjne, lecz obecna technologia wyklucza lub upraszcza wiele czynności. W razie, gdyby pacjenci skarżyli się na dolegliwości bólowe, mogą otrzymać preparaty znieczulające, co minimalizuje dyskomfort w trakcie przeprowadzania zabiegu.