Wampirzy lifting – co to jest i skąd ta nazwa?

    Jesteś tutaj:
  • Strona główna
  • Wampirzy lifting – co to jest i skąd ta nazwa?

Medycyna estetyczna staje się bardzo powszechna w naszym codziennym życiu. Nikogo nie dziwią już drobne korekty ust, nosa, czy makijaż permanentny lub depilacja laserowa w Łodzi i innych dużych aglomeracjach. Nie możemy jednak zapominać o tym, że zabiegi oferują nam wiele prozdrowotnych właściwości, które pozwalają na skuteczną walkę z dolegliwościami i problemami zdrowotnymi. Coś, co niedawno było zadaniem wyspecjalizowanego chirurga, dziś może zostać wykonane w kilka minut przy użyciu dużo mniej inwazyjnych metod.

Co to jest wampirzy lifting?

Chociaż wampirzy lifting to jedynie nazwa handlowa zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, trzeba przyznać, że przyciąga ona uwagę. Preparat otrzymywany jest przy pomocy krwi pacjenta i specjalistycznych wirówek (więcej szczegółowych informacji w dalszej części tekstu). Sama iniekcja i ostrzykiwanie to już jedynie formalność. Zabieg trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut i jest bezbolesny. W razie konieczności u osób, które mają niską tolerancję na ból, stosowane jest znieczulenie miejscowe.

Osocze bogatopłytkowe – skąd i jak pozyskiwany jest preparat

Skoro wiesz już, że osocze bogatopłytkowe jest środkiem pozyskiwanym z materiału genetycznego pacjenta, na pewno zastanawia się, jak przebiega cały proces w praktyce.

Ludzka krew składa się z:

  • płynnego osocza (ok. 55%) (jest to głównie woda oraz białka, witaminy, sole mineralne i inne składniki odżywcze),
  • leukocytów (białych krwinek) i trombocytów (płytek krwi) (ok. 1%),
  • erytrocytów (czerwonych krwinek) (ok. 44%.).

Chociaż jest to wiedza, którą większość z nas wynosi ze szkoły średniej, nie dla każdego jest ona przydatna w dorosłym życiu. Warto jednak przed samym zabiegiem przypomnieć sobie podstawowe informacje, by wiedzieć, na czym będą polegać czynności wykonywane przez lekarza.

Proces powstawania środka wykorzystywanego do mezoterapii, nie należy do skomplikowanych. Trzeba jednak dysponować odpowiednimi narzędziami i wiedzieć, jak ich używać. Wirowanie nie może być zbyt szybkie, ponieważ może dojść do uszkodzenia płytek krwi, ani zbyt wolne, gdyż nie nastąpi prawidłowe odseparowane składników. Ogromne znaczenie ma również kąt wirowania. Najlepiej, jeśli próbówki ułożone zostały horyzontalnie. Siła dośrodkowa działa w takim ułożeniu równolegle do długiej osi probówki.

Na rynku wyróżniamy jednak wirówki horyzontalne (wyżej opisane) i kątowe, które oferują wirowanie próbówek pod kątem 20-30 stopni. Chociaż modele horyzontalne dają nieco lepsze rezultaty, konstrukcje kątowe są stale w użyciu.

Jak odbywa się zabieg?

Wampirzy lifting to nic innego jak popularna i często wykorzystywana mezoterapia igłowa, podczas której preparat podawany jest w skórę pacjenta. Lekarz dokładnie ostrzykuje wybrane miejsce np. twarz. Po kilku dniach opuchlizna znika, a klienci mogą cieszyć się widocznymi rezultatami.

Pamiętaj, że kliniki usytuowane w dużych miastach, są w stanie zapewnić szereg innych zabiegów, np. usuwanie blizn. Łódź to bez dwóch zdań miejsce, w którym znajdziemy wielu świetnych specjalistów. Należy jednak pamiętać, by koniecznie kontaktować się jedynie ze sprawdzonymi gabinetami i klinikami.