Walcz ze zmarszczkami w sposób efektywny

Zmarszczki to jedna z pierwszych oznak starzenia. Chociaż nie jesteśmy w stanie zatrzymać tego procesu na stałe, możemy go spowolnić przy pomocy dostępnych narzędzi, umiejętności i wiedzy.

Jak to zrobić? Wyróżniamy wiele metod. W tym materiale przedstawimy najpopularniejsze sposoby na walkę ze zmarszczkami, dzięki którym każdy pacjent w efektywny i bezbolesny sposób odmłodzi wygląd twarzy. Gdzie szukać najlepszych specjalistów, gdy interesuje Cię lifting bez skalpela? Łódź jest ciekawym miejscem, w którym znajdziesz wyspecjalizowanych profesjonalistów, np. klinikę Beauty Centrum Estetyczne. Skupmy się jednak na propozycjach najpopularniejszych zabiegów.

Kwas hialuronowy – hit XXI wieku!

Kwasu hialuronowego prawdopodobnie nie musimy nikomu przedstawiać. Jest on wykorzystywany przy zabiegach odmładzających (i nie tylko) od początku, gdy medycyna estetyczna zyskała ogólnoświatową popularność.

Kwas hialuronowy to nic innego jak organiczny związek chemiczny, którego zadaniem jest związanie wody w skórze właściwej. U młodych osób kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, więc skóra jest sprężysta. Z wiekiem ilość tego elementu jest coraz mniejsza. Skóra starzeje się i traci zdolność wiązania wody. Jest to główną przyczyną powstawania zmarszczek. Co ciekawe, jedna cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi związać ok. 250 cząsteczek wody.

Nić liftingująca – czy jest się czego obawiać?

Nici liftujące (inaczej zwane nićmi PDO), są często demonizowane przez osoby, które nie miały z nimi styczności. Otóż same nici wykorzystywane są w chirurgii ogólnej od wielu lat, ponieważ dzięki nim nie nie trzeba ściągać szwów, co w przypadku poważnych operacji organów wewnętrznych mogłoby być problematyczne. Po czasie ulegają one degradacji i wchłaniane są przez organizm, bez żadnych konsekwencji zdrowotnych. Jest to doskonała alternatywa dla klasycznego liftingu, który polega na pozbywaniu się nadmiaru skóry poprzez wycinanie jej.

Walka ze zmarszczkami przy pomocy lasera

Dlaczego laser jest tak uniwersalnym narzędziem, pozwalającym na pozbycie się wielu mało atrakcyjnych zmian skórnych? Ponieważ jego praca polega na powodowaniu mikrouszkodzeń, które nie są szkodliwe dla naszego organizmu i zamiast pozostawiać inne niedoskonałości, pobudza komórki do odbudowy. Skoro zmarszczki są spowodowane niedoborem kolagenu i elastyny, ingerencja lekarza wykorzystującego promieniowanie lasera zaangażuje ciało do wzmożonej produkcję tych dwóch składników. Efekty zabiegu i redukcja zmarszczek powinny być widoczne po kilku dniach.

Jak widać, laser może być wielofunkcyjnym narzędziem i nie służy on jedynie do takich czynności jak laserowe usuwanie trądziku. Łódź natomiast powoli możemy nazwać stolicą wysokojakościowych zabiegów medycyny estetycznej, które odbywają się w profesjonalnych klinikach, przy użyciu innowacyjnego sprzętu i pod okiem najlepszych specjalistów.

Medycyna estetyczna to nie tylko peeling laserowy. Łódź i oferta dostępna w renomowanych klinikach jest najlepszym dowodem. Chcesz otrzymać ofertę lub propozycję skierowaną i dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb? W takim razie skontaktuj się z danym specjalistą lub grupą lekarzy i umów się na konsultacje.