Pozbądź się przebarwień w bezpieczny sposób

    Jesteś tutaj:
  • Strona główna
  • Pozbądź się przebarwień w bezpieczny sposób

Znamiona dla jednych są znakiem szczególnym, lecz dla innych utrapieniem i skazą, której trzeba się jak najszybciej pozbyć. Przebarwienia mogą być również niebezpieczne, gdy mają kontakt ze słońcem, ulegają skaleczeniu, zadrapaniu lub infekcji. Warto więc wcześniej zainteresować się problemem i udać się na konsultacje dermatologiczne – specjalista powinien poinformować Was o stopniu zagrożenia i możliwościach pozbycia się kłopotliwej zmiany.

Usuwanie znamion skórnych wcale nie musi być trudne, drogie i bolesne. Zapraszamy do dalszej części materiału, gdzie przedstawimy Wam nasze propozycje.

Rodzaje znamion i sposoby pozbywania się ich

Znamiona mogą samodzielnie pojawiać się i znikać. Ich występowanie jest nieregularne i zależy w głównej mierze od czynników genetycznych. Znamiona nie zawsze są zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia, zwłaszcza gdy są nieaktywne.

Nie oznacza to jednak, że usuwanie znamion jest wtedy niemożliwe. Pacjent może skorzystać z oferty, która wykluczy nieatrakcyjną zmianę pigmentu lub innego rodzaju defekt. Ostateczna decyzja pozostaje w rękach specjalisty, który będzie podejmować się danego zabiegu.

Do dostępnych metod należą m.in.: laser Fotona Spectro lub elektorkoagulacja.

Co później?

Nawet jeśli znamiona nie są pozornie groźne, prawdziwy sygnał alarmowy może leżeć znacznie głębiej. W trakcie zabiegu pobierana jest próbka tkanki, na podstawie której wykonywane jest badanie histopatologiczne znamion, dzięki czemu w błyskawicznym tempie można wykluczyć lub potwierdzić realne zagrożenie i podjąć leczenie.