Lifting bez skalpela – oferta w Łodzi, która zaskoczy każdego

  Jesteś tutaj:
 • Strona główna
 • Lifting bez skalpela – oferta w Łodzi, która zaskoczy każdego

Medycyna estetyczna zdobywa coraz większe uznanie wśród klientów – niezależnie od płci, czy nawet wieku. Główną zasługą takiego stanu rzeczy jest fakt, że zabiegi są coraz mniej inwazyjne, zajmują niewiele czasu i przede wszystkim ich rezultaty są odwracalne. Perfekcyjnym przykładem jest klasyczny lifting bez skalpela, którego efekty są widoczne zaledwie po pierwszej sesji. Wyróżniamy jednak wiele metod, które pozwalają dotrzeć do wymarzonego celu.

Które z nich są najpopularniejsze i na czym polegają? Skupimy się dziś na interesującej propozycji. Oferuje ona pacjentom lifting bez skalpela, czyli fotoodmładzanie w Łodzi lub zabiegi wykonywane przy pomocy fal radiowych. Dlaczego akurat tam? Ponieważ znajdziemy w tym mieście wielu wykwalifikowanych specjalistów i kliniki dbające o pacjentów pod każdym względem, np. Beauty Centrum Estetyki.

Fale radiowe – co to jest?

Lifting falami radiowymi to inaczej radiofrekwencja. Polega ona na wykorzystaniu promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwości fal radiowych. Wytwarzane są one przez prąd zmienny, w szerokim zakresie częstotliwości. Lifting przy pomocy fal radiowych coraz częściej wykorzystywany jest w bezinwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej odmładzania skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

Medycyna estetyczna najczęściej wykorzystuje fale radiowe o wysokiej częstotliwości na poziomie 0,5-7MHz. Głębokość wnikania promieniowania przez skórę jest tym mniejsza, im wyższa jest częstotliwość fali. Niektóre urządzenia są w stanie zapewnić bezpieczną pracę na poziomie 1 MHz.

Na czym polega działanie biologiczne? Na przegrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury 54°C. W jakim celu? Ponieważ pod wpływem podwyższonego poziomu ciepła, ulegają one skurczeniu i wtórnemu napięciu. Podwyższona temperatura jest przyczyną stymulacji fibroblastów, co stanowi główny bodziec do produkcji kolagenu i elastyny.

Fotoodmładzanie – co to jest?

Fotoodmładzanie jest stosunkowo podobne oczami pacjenta, lecz w czasie zabiegu wykorzystywane są cząstki światła zamiast fal radiowych. Wybrana partia ciała naświetlana jest przy pomocy lasera IPL o zmiennej długości i częstotliwości fal elektromagnetycznych.

Do najpopularniejszych wskazań i efektów, które możemy osiągnąć przy pomocy zabiegów fotoodmładzania, możemy zaliczyć m.in.:

 • redukcja zmarszczek,
 • ujednolicenie przebarwień,
 • zmniejszenie porów,
 • redukcja rozstępów,
 • całkowite lub częściowe usuwanie plam starczych oraz posłonecznych,
 • eliminacja istniejących zmian trądzikowych,
 • niwelacja blizn potrądzikowych.

Różnej klasy lasery są w stanie zapewnić zróżnicowane rezultaty. Skoro ww. metody są w stanie pomóc nam w walce z wieloma wizualnymi skazami, warto poszukać sposobów, które pomogą nam z dolegliwościami zdrowotnymi, np. z żylakami. Otóż renomowane kliniki posiadają w swojej ofercie takie propozycje jak laserowe leczenie żylaków. Łódź to miasto ogromnych możliwości. Koniecznie należy jednak umówić się na konsultacje i spotkać ze specjalistą, który oceni stan naszego organizmu.