Czy laserowa depilacja jest bezpieczna?

Golenie ciała nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Stale szukamy sposobu, by maksymalizować czas między kolejną depilacją, stosując rozmaite preparaty lub metody pozbywania się owłosienia. Spotykamy jednak dyskomfort lub nieprzyjemną reakcję organizmu na podrażnienia, które są powodem wysypki lub zaczerwienienia.

Czy jest sposób, by na zawsze rozwiązać ten problem? Większość gabinetów medycyny estetycznej może nam pomóc. Przykładem jest laser, który kojarzy się raczej z takimi czynnościami jak walka z przebarwieniami, czy usuwanie zmarszczek. W Łodzi znajdziemy jednak wiele klinik zapewniających również depilację laserową.

Zastanówmy się nad tym, jak powinien przebiegać zabieg, by był on maksymalnie bezpieczny dla pacjenta. Odpowiemy również na najczęściej zadawane pytania.

Depilacja laserowa – kilka podstawowych informacji

Depilatory laserowe dzielą się na domowe i profesjonalne. Pierwsza grupa zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcąc pozbyć się owłosienia z całego ciała w krótkim czasie. Drugi rodzaj urządzeń, wymaga regularnych sesji naświetlania, które będą odbywać się średnio co 2-3 miesiące.

Czym różnią się od siebie obydwa zabiegi? Mocą i rodzajem wykorzystywanych depilatorów. Domowe urządzenia nie są na tyle zaawansowane, by pozbyć się owłosienia na stałe – nawet po wielu sesjach. Spowalniają one jednak proces odrastania, dzięki czemu konieczność golenia jest dużo rzadsza. Po wykonaniu specjalistycznego zabiegu (a właściwie ich serii), cebulki włosów przestają być aktywne i obumierają, więc dopiero z czasem mogą pojawiać się pojedyncze włoski.

To tak, jakby porównać laserowe usuwanie rozstępów w Łodzi, w klinice medycyny estetycznej i walkę domowymi metodami. Mamy nadzieję, że wnioski dla większości pacjentów są oczywiste.