Terapie łączone antiaging

Terapie łączone to połączenie kilku zabiegów przy jednym spotkaniu lub rozłożone w czasie tak, aby uzyskać optymalny efekt.

Proces starzenia się skóry jest wieloetapowy. Nadmierna suchość skóry powoduje utratę dotychczasowej elastyczności. Pierwsze zmarszczki mimiczne przeradzają się w głębsze dynamiczne, a wydzielanie melaniny następuje w sposób niejednolity, czego wynikiem są zmiany barwnikowe. Pogarsza się aktywność włókien kolagenowych i elastynowych oraz krążenie we włośniczkach ulega zmianie, czego wynikiem jest duża kruchość naczyń włosowatych.

Jednym ze sposobów działania anti- aging jest termiczne podrażnianie włókiem kolagenu i elastyny oraz pobudzanie fibroblastów. Podgrzewanie struktur tkanki łącznej skutkuje kurczeniem się włókien kolagenowych, co w efekcie zagęszcza skórę zwiększając jej napięcie i elastyczność. Pobudzane fibroblasty wzmagają produkcję kolagenu, co pogłębia efekt liftingu. Powyższe efekty dają urządzenia opierające się na działaniu fal radiowych oraz lasera.

Techniki związane z laseroterapią doskonale nadają się na do stosowania dla osób, które szukają alternatyw dla zabiegów z wypełniaczami.

Należy pamiętać, że wykonywanie zabiegów odmładzających, zapobiegających starzeniu się skóry, liftingujących zawsze powinny łączyć się z dostarczaniem skórze właściwej substancji czynnych, które wzmocnią i przyspieszą efekt zabiegu także podczas pielęgnacji domowej. Do substancji opóźniających proces starzenia należą peptydy – podstawowy składnik budulcowy wszystkich organizmów żywych. Dzięki cząsteczce mniejszej od białka mogą przenikać do głębszych warstw skóry i działać kierunkowo, stymulując określony proces w skórze. Kolejną substancją aktywną jest naturalny polisacharyd wypełniający przestrzeń międzykomórkową skóry o zdolnościach wiązania wody. Dzięki temu wygładza on powierzchowne zmarszczki, ale głównie zwiększa napięcie i nawilżenie skóry.

Warto w czasie kuracji antiaging zadbać o właściwą pielęgnację skóry, np zabiegami z substancjami czynnymi, jak i zaopatrzyć się w odpowiedni krem do pielęgnacji w domu.

Rodzaje zabiegów:

  1.Endolifting Fotona 4D 

Fotona umożliwia wykonanie wielowymiarowych zabiegów, w tym nowatorskiego liftingu 4D. Zabieg polega na działaniu światłem lasera na  określone partie skóry twarzy, szyi bądź dekoltu. Kompleksowa terapia liftingująca 4D składa się z 4 etapów o określonym działaniu. Uzupełniające się długości fal Er:Yag oraz Nd:Yag umożliwiają działanie lasera w głębokich, pośrednich oraz powierzchownych strukturach skóry.  Endolifting Fotona 4D jest wykonywany zarówno na zewnętrznej powierzchni twarzy jak i wewnątrz jamy ustnej. Ten sposób przeprowadzania zabiegu pozwala na kurczenie się kolagenu na całej grubości skóry umożliwiając tym samym osiągnięcie trwałego ujędrnienia skóry oraz jej wypełnienia bez stosowania wypełniaczy.

Zabieg wykonuje lek.Zbigniew Pietrzak / cena zabiegu: 2000,zł

 2. Termolifting + SMOOTH 

Zabieg wykonywany laserem Fotona, polegający na kontrolowanym podgrzewaniu włókien kolagenowych. Dzięki temu włókna kolagenowe zostają przebudowane, spłycamy drobne zmarszczki i rozszerzone pory, wygładzamy, napinamy, rozjaśniamy skórę. Końcowym etapem zabiegu jest laserowe złuszczenie naskórka.

Zabieg wykonuje Karolina Rykała – kosmetolog / cena zabiegu: 1000,zł

3. Mezoterapia osoczem bogato-płytkowym

Zabieg jest bardzo skuteczny w odmładzaniu skóry, pomaga także w łysieniu androgenowym. Na czym polega jego działanie? W uproszczeniu: w płytkach krwi zawarte są cytokiny, małe cząstki specyficznie oddziałujące na fibroblasty, czyli komórki produkujące kolagen i elastynę. Mezoterapia osoczem przeznaczona polecana jest nawet dla osób młodych, ponieważ jest to jedna z metod pobudzających własne komórki do produkcji kolagenu i elastyny.

Zabieg wykonuje dr n.med.Marcin Pełka / cena zabiegu na twarz: 600,zł

4. Volite

Zabieg z zastosowaniem Juvéderm®Volite jest mało inwazyjny i polega na wstrzykiwaniu preparatu bezpośrednio do skóry w celu poprawy jej nawilżenia i elastyczności, jak również redukcji drobnych zmarszczek. Posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, zapewniając tym samym odpowiednią jędrność i nawilżenie. Nowy preparat w postaci żelu zapewnia poprawę gładkości skóry (brak zmarszczek), nawilżenie i elastyczność, i może zapewnić ten efekt nawet na okres 9 miesięcy już po jednym tylko zabiegu.  Zadaniem zabiegu Juvéderm® Volite to uzyskanie trwałego efektu i eliminacja konieczności częstego powtarzania zabiegu. Juvéderm® Volite można podawać na twarz, szyję i dekolt . Preparat zawiera lidokainę w celu zwiększenia komfortu pacjenta.

Zabieg wykonuje dr hab.n.med.Bożena Dziankowska Bartkowiak / cena zabiegu na całą twarz: 1300,zł

5.  5 x Dermaroller + 1 x CryoLift

Derma Roller tworzy mikroskopijne kanaliki w skórze, umożliwiając głębokie wniknięcie substancji aktywnych, zawartych w mezokoktajlach aplikowanych podczas zabiegu. Mezokoktajle to mieszanki m.in. witamin, aminokwasów i minerałów, które są dobierane do indywidualnych potrzeb i problemów skóry pacjenta. Podczas zabiegu wykonujemy mikronakłucia naskórka, które stymulują procesy regeneracji skóry m.in. namnożenie włókien kolagenowych.

CRYOLIFT opiera się na dobroczynnym działaniu zimna, jest zabiegiem regenerująco – liftingującym, wykonywanym w miejscach narażonych na grawitacyjne starzenie się skóry. Zimno wpływa bezpośrednio na poprawę mikrokrążenia w skórze, a tym samym ułatwia dotlenienie komórek skóry. Szybkie oziębienie danej okolicy wywołuje tak zwany paradoksalny ruch naczyń krwionośnych. Mechanizm ten polega na szybkim skurczu i rozkurczu naczyń krwionośnych

Zabiegi wykonują kosmetolodzy / cena 1000,zł + 1 x CryoLift GRATIS

6. Pelleve

Pellevé w precyzyjny sposób dostarcza energii tkance skórnej dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii fal radiowych stymulujących produkcję kolagenu bez uszkadzania naskórka. W rezultacie widać wyraźną poprawę jakości i wyglądu skóry oraz spłycenie delikatnych i średnich zmarszczek już po pierwszym zabiegu. Nie jest wymagane specjalne przygotowanie do zabiegu, a po nim od razu można wrócić do codziennych obowiązków.

Zabieg wykonuje Karolina Rykała – kosmetolog / cena 1800,zł – jeden bardzo intensywny lifting twarzy

 

PAKIETY

1.Pelleve (intensywny lifting) + peeling frakcyjny+5 zabiegów DermaRoller / CENA: 2900,zł (zamiast 4000,zł)

2.Pelleve (intensywny lifting) +5 zabiegów DermaRoller / CENA: 2600,zł (zamiast 3500,zł)

3. Vanquish – bezinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej / CENA: 1600,zł / 4 zabiegi